Harmony Clean Flat Responsive WordPress Blog Theme

Seri Yorumu : The Grisha | Leigh Bardugo

09:16 Kitap Sara'yı 0 Comments Category : , , , , ,


Kitaplar Hakkında

Yazarı : Leigh Bardugo
Seri Adı : The Grisha
Seri Bilgisi : 3 Kitap
Türü: Fantastik / Aşk
Yayınevi : Martı

Kitapların Konuları

Gölge ve Kemik

Onu yalnızca geçmişi... geleceği ise bir tek o kurtarabilir...

"Bekle!" diye sesimi yükselttim ama o çoktan arkasını dönmüştü. Kolunu tuttum, bizi izleyenlerden gelen şaşkınlık dolu seslere aldırış etmedim. "Bir yanlışlık olmalı. Ben... düşündüğünüz gibi..." Yavaşça bana dönüp kolunu tutan elime ters ters bakınca sustum. Elimi çektim ama öyle hemen geri adım atmayacaktım. "Ben düşündüğünüz kişi değilim," diye fısıldadım çaresizce.

Karanlıklar Efendisi biraz daha yakınıma geldi, sadece benim duyabileceğim bir sesle, "Kim olduğunu bildiğini hiç sanmıyorum!" dedi.
Kuşatma ve Fırtına 

Her zaman böyle olmayacak. Özgür kaldığın günlerin sayısı arttıkça hayatın kolaylaşacak… En güçlü Grishalardan biri olan Güneşin Elçisi Alina Starkov, Karanlıklar Diyarı'nda yaşanan faciadan kaçıp arkadaşı Malyen'le birlikte, arkasında bıraktığı dünyanın karmaşasından uzak kalacağını düşündüğü bambaşka topraklara doğru yola çıkar. Ancak kaderinden ve geçmişinden kaçmak sandığı kadar kolay olmayacaktır. Karanlıklar Efendisi yenilediği gücü ve ölümcül planlarıyla yeniden karşısına çıkmaya hazırlanmaktadır. Alina'nın Karanlıklar Efendisi'ni yenmek ve terk etmek zorunda kaldığı Ravka'yı özgürlüğüne kavuşturmak adına gereken güce ulaşması için uzun ve tehlikelerle dolu bir yolculuğa çıkması gerekecektir.Kuşatma ve Fırtına'nın karanlık dünyasında Alina'yla birlikte kaybolacak ve oradan asla dönmek istemeyeceksiniz.Çöküş ve Yükseliş

Hepimiz ölürüz ama herkes bir amaç uğruna ölmez Güneşin Elçisi Alina, Karanlıklar Efendisi'yle yaptığı son savaştan mağlubiyetle ayrıldıktan sonra yeraltındaki tünellere, Beyaz Katedral'e sığınır. Oldukça zayıf düşmüştür ve güneş ışığı olmadığı için gücünü de çağıramamaktadır.Tek çare, eski haline kavuşana kadar Apparat'ın dediklerini yapmaktır. Malyen ve Grishaların gizli bir planla Apparat'ı kontrol altına alması,Güneşin Elçisi adına mücadeleyi daha da zora sokar. Alina'nın şimdi, Karanlıklar Efendisi'ni alt etmesi için gereken tek gücün anahtarı olan ateşkuşunu bulması gerekmektedir. Peki onu bulup üç büyüteci bir araya getirdiğinde, Karanlıklar Efendisi'yle yüzleşerek Karanlıklar Diyarı'nı yok edecek kadar kuvvetli olabilecek midir?Yorum 

Bu bir fangirl yazısı. Bu yazı sürekli  seriye ne kadar çok hayran kaldığımı anlatacak heralde. Sanırım yorum boyunca sürekli çok sevdim deyip duracağım. Serinin kitaplarının yarısını bir gün diğer yarısını diğer günde bitiriyordum. O kadar sürükleyici ve heyecanlıydı yani. Serinin her kitabını ayrı ayrı sevdim ama serinin en sevdiğim kitap Kuşatma ve Fırtına oldu. 
En sevdiğim karakter Nikolai ve Karanlılar Efendisiydi. Sanırım daha farklı bir şey yazamayacağım. Sadece okumak isteyipte okuyamayanlar varsa, tereddütü olanlar varsa böyle bir kaygınız olmasın sadece alın ve okuyun derim rahatlıkla. Çünkü mükemmeldi. Çok sevdim ve herkese yani eğer hala seriyi okumayanlar varsa onlara seriyi önermek amacıyla şu yorumu yazayım dedim. Okuyun, pişman olmayacaksınız :)


Spoilerlı Kısım

Ben Karanlıklar Efendisinin yaptığını ona şeye rağmen hala daha onu sevmeye devam etmiş bir insanım. Belki sevmeyenler vardır onu ama ben onun yanlış yetiştirilmesi sonucu böyle kötü, çıkarcı birine dönüştüğünü düşünüyorum. Hatta bence o Alina'yı sevdi. Öldüğü sahnede gayet barizdi. Tamamen kötü bir insan değildi. Sevdiği değer verdiği insanlar vardı ancak o insanlar ona ihanet edince onları cezalandırmaktan da geri durmuyordu evet ama bunu annesi tarafından kötü, hırslı bir kişi olarak büyütülmesiyle ilgisi olduğunu düşünüyorum çünkü yeri geldiğinde sevgiye muhtaç halini de gördüm. Beni en çok etkileyen karakter olduğu için Karanlıklar Efendisini çok seviyorum. 

Bu seriyi kesinlikle okuyun! Ben bayıldım ♡


Seri Puanlaması : 5 / 5 


RELATED POSTS

0 yorum