Harmony Clean Flat Responsive WordPress Blog Theme

Kitap Yorumu : Günahlar ve İğneler | Karina Halle

05:12 Kitap Sara'yı 0 Comments Category : , , , , , ,


Kitap Hakkında

Kitabın Orjinal Adı : Sins & Needles
Türkçe Editasyonu : Günahlar ve İğneler
Yazar : Karina Halle
Tür : Yetişkin Edebiyatı / Günümüz Aşk
Seri Sıralaması : 1 / 3
Seri Adı : The Artists Trilogy
Goodreads Puanı : 4. 08
Yayınevi : Novella

Kitabın Konusu

Derinize işleyen günahlardan asla kurtulamazsınız

Ellie, bir dolandırıcı, bir hırsız, profesyonel bir yalancı. Aynı zamanda, kendisine çektirdiklerini dünyaya ödetmek isteyen bir kaybeden. Küllerinden doğmak için büyüdüğü kasabaya geri dönüyor.

Camden, bir dövme sanatçısı, kendisi olmaya çalışırken aldığı yaraları sarmaya uğraştıkça batıyor. Yıllar sonra ortaya çıkan eski aşkı Ellie işleri daha da karıştırıyor.

Javier, kendisini dolandırıp kaçan Ellie'nin peşine düşmüş azılı bir suçlu. Ellie'yi her ne pahasına olursa olsun elde etmek istiyor.

Bir kazananı, iki kaybedeni olan bu kedi fare oyununda kozunu doğru oynayan tüm dengeleri altüst ediyor.

Bu baş döndürücü oyuna var mısınız?

"Bu muhteşem hikâyeye kendinizi tamamen kaptırabilirsiniz, dikkatli olun."
-Usa Today-

"Bu kitabı Quentin Tarantino ve Martin Scorsese birlikte yazmış gibi. Ateşli, seksi, romantik ve heyecan dolu."
-Publishers Weekly-

"Tehlikenin sınırlarında dolaşan modern romanları sevenler; karanlık, cesur ve seksi bir dille yazılmış Günahlar ve İğneler'i çok sevecek."
-Xpresso Reads-

Yorum ( Spoilersız )

Bu kitabın yayın haklarının alındığını işittiğimden beri çıksın da bir an önce okuyayım diye bekliyordum. Baya heyecanlıydım yani bu kitap için. Öyle ki yayın haklarının alındığı sandığım ancak feci derecede yanılıp çok başka alakasız bir yayınevine mesaj atıp kitabın ne zaman çıkacağı ile ilgili taciz etmiş olabilirim gayet tabii. Bundan daha doğal ne olabilirdi ki? Öyle değil mi? :P Benden beklenmeyecek şey değildi kabul ancak cevap olarak o kitabın hakları bizde değil denince kızarıp bozarıp renkten renge girmedim değil, okuma aşkı insana neler yaptırıyor :D sonra bunun üzerinden bir yıldan fazla zaman geçti benim kitabı unuttuğum, ümidi kestiğim sıralarda( İstanbul Tüyap Kitap Fuarı suları ) bomba gönderi facebook ve instagram hesabımızı sallarak 7.0 şiddetinde deprem etkisi gösterdi! Bu haberi görünce nasıl sevindiğimi anlatamam :) Havalara uçmak yanında hafif kalır. Hani bazı kitaplar olur ya konuları feci şekilde sizi çeker? Size beni okumak zorundasın hissini verir? Benim için öyleydi. 

" Bütün bunların sebebi yalanlar mı yani? " diye sordu. 
" Bütün bunların sebebi aşk, " dedim. 

Kitabı elime aldığımda arkasını çevirip kitabın konusunu hatırlamak için okumadım bile (daha önceden Goodreads'ten kitabın konusunu okumuştum. Şöyle yaklaşık bir buçuk yıl kadar önce ). Bazen kitapların arka kapaklarını okumak tehlikeli olabiliyor. Nasıl mı? Artık çoğu kitap kapağı bize kitap hakkında bilgi vermek yerine kitabı özet geçtiği için siz bir gaflete düşüp okuduğunuz zaman artık kitabın yarısından çoğu hakkında bilgi sahibi oluyorsunuz. Böyle bir şey istemediğimiz için o an o kitabı okuma isteğimiz kaçıyor. Bu durum spoiler yemekle eş değer. Allah'tan kitabımızda bu tür bir durum söz konusu değil. Benim yaptığım şey tamamen olası duruma karşı alınmış bir önlem size de öneririm ^^ 

" Seni seviyorum, " diye fısıldadı. " Şu andan sonsuza kadar. Hangi isimle olursan ol. "


Kitabın okunurken yavaş ilerlemediğini eğer vaktiniz varsa iki veya üç günde biterebileceğiniz gayet sade anlaşılır bir kitaptı. Bir çırpıda bitirip serinin diğer kitapları hakkında araştırma yapacaksınız diyebilirim. Çünkü ben yazarın tüm kitaplarını incelemiş olabilirim evet :D yazarın kalemini çok beğendiğim için diğer kitaplarının da yayın haklarının alınmasını canı gönülden diliyor buradan Novella Yayınları'na çağrı yapıyorum :) Ayrıca umarım The Artists Trilogy #0.5 kitabı olan " On Every Screet " de okuyabileceğimiz kitaplar arasında olur. Ara kitap olmasına rağmen kitap diyorum çünkü yanlış hatırlamıyorsam 128 sayfa olduğu yazıyordu Goodreads'te. Bir novella için iyi bir sayfa sayısına sahip olduğunu düşünüyorum. Umarım Novella Yayınları bu ara kitabımızı ve serinin
devam kitaplarını kısa
 sürede basarlar. 

" Senin hakkında düşündüklerim bunlar Ellie: Kalpsiz, dikkatsiz, bencil ve acımasız. " yüzümü diğer tarafa çevirdim.
" Güzel, hüzünlü, yaralı ve kayıp, " diye devam etti. 
" Bir ucube, bir sanat eseri, bir yalancı ve bir sevgili. " 

Spoilerlı Yorum

Ben Camden'ı her ne kadar ne garip bulsam da sevdim. Sonuçta bütün bu gariplikler Ellie yüzündendi. Ama ilkten acaba kızı sevmiyor mu ki bu çoçuk? Neden böyle davranıyor? diye az düşünmemiştim :P Sonra olaylar gün ışığına çıkınca hımm didiydim. Tüm bu olayların içinde ben asıl Javier'ı merak ediyordum. Bilirsiniz kitapta iki erkek karakter varsa hangi team'i seçeceğimize karar vermek zor bir iştir :D lâkin ben onun hakkındaki okuduklarımı pek beğenmedim. Hele ayrılık sebeplerini okuyunca bende ki tüm olası sevgisini kaybetmiş olabilir evet.
Pis Javier,  kaka Javier, öğk Javier -.- 
Ama her şey onun lehine oldu yahu bak ben hikâyenin o kısmını da sindiremedim. Kötüye bir şey olmaz dedikleri doğru!
( Novella Yayınları olayları daha iyi anlamamız için " On Every Screet " i yayımlarsa çok güzel olur. Bu ikilinin ilişkilerini ve tabii ki olanları daha iyi anlayabileceğiz çünkü bu novella bu ikili hakkında! ) Kitap bitince aklımdan geçen; Ellie şimdi yeniden onla mı sevgili olacak? o.O İşler baya karmaşıklaşıyor. İkinci kitabı okumayı iple çekiyorum *.*

" Nefrete dönüştüğünde aşka ne olur? "

Yukarıda Camden'ı anlamakta zorlandığımı, ilk zamanlar neler yapmaya çalıştığını anlamadığımı söylemiştim ya? Heh! Bu gizem sonradan ortaya çıkınca aslında Camden'ın aralarda okuduğumuz o çocukluktaki saf halini bıraktığını ve aslında hayatının trajediler ile dolu olan tek kişinin Ellie olmadığı gerçeği beni pek şaşırtmadı. Doğru düzgün bir ebeveynlerinin olmaması,  huzurlu bir ailede yetişmemiş, yanlış bir evlilik yapmış bir adam nasılsa Camden da öyleydi. Beni bu karakter hakkındaki şaşırtan şey evlenmesi değilse bir çocuğu olması oldu o.O hadi be! dedim yani. ( Tabii bu kısımları kitabı okuyup benimle aynı düşüncede olanlar var mı diye yazıyorum kitabı okumayanlar umarım bu kısımları okumuyorlardır :P ) 

O kadar olayın içinde yine de Ellie ve Camden'ın birbirleri için yaptığı fedakarlıklar çok güzeldi. O durumda olan kimsenin yapmayacağı türden iyilikler yaptılar birbirlerine. Birbirini yüzüstü bırakmadılar. Verdikleri sözleri tuttular. Bu kadar zaman ve aralarında olanlardan sonra bu onlar için çok anlamlıydı. Eğer ortada Javier gibi bir bela olmasaydı bu ikili çok mutlu olabilirdi ancak yazar bu süreci biraz daha uzatarak aksiyonun dozunu arttırmayı seçmiş bence bu ikili bu hikâyenin şampiyonu olacak Javier'a rağmen :)

Spoiler Bitti 

 Serinin devamını iple çekiyorum. Bol aksiyon, aşk ve entrika dolu bu romanı tüm yetişkin okuyuculara öneririm. 

" Beni nasıl hâlâ sevebilirsin? Sana büyük yaptıklarımdan sonra. "
" Sevmek istediğim başka hiç kimse yok. " diye itiraf etti. " Sende daha fazla hak eden hiç kimse. "

Puanlama : 5 / 5

RELATED POSTS

0 yorum