Harmony Clean Flat Responsive WordPress Blog Theme

Kitap Yorumu : Kördüğüm | Calia Read

02:29 Kitap Sara'yı 0 Comments Category : , , , , , ,Kitap Hakkında

Kitabın Orijinal Adı : Unravel
Türkçe Editasyonu : Kördüğüm
Yazarı : Calia Read
Yayınevi : Yabancı
Goodreads Puanı : 4. 12
Türü : Yetişkin Edebiyatı / Gizem /
Günümüz Aşk


Kitabın KonusuBir ay önce, akıl hastanesine yatırıldım. Dün, Lachlan ziyaretime geldi. Beni öptü ve aklımı kaçırmaya başladığımı söyledi. Saatler sonra Max düşüncelerimi işgal etti; deli olmadığımı ve bana ihtiyacı olduğunu hatırlattı. Birkaç dakika önce geçmişimi aydınlatmaya çalışarak gerçeklikten daha da uzaklaştım… Şimdi, herkes benim aklımı kaçırdığımı düşünüyor ama ben onun gerçek olduğunu ve ne gördüğümü biliyorum…
Bana inanıyor musun?
Övgü

"Seksi, gizemli ve etkileyici bir hikâye… Calia Read'in kelimeleri sizi esir edecek ve aklınızı başınızdan alacak!"
-Claire Contreras, There is No Light in Darkness'in Yazarı-


Yorum

Unravel yani kördüğüm, yabancı yayınları yayın haklarını aldığını duyurduğunda Goodreads'te araştırdığım ve  okuyacaklarım arasına kattığım bir kitaptı. Bana okumayı cezbettiren de kitap hakkındaki güzel yorumlardı. Aklıma ilk şey en sevdiklerim kategorisine bir kitap daha ekleyecek olmamdı. Ancak yazının gidişatından bunun böyle olmadığını siz de anlamışsınızdır. Kitap benim için adı gibi kördüğümdü cidden. Sonuna gelene kadarda kitaba anlam veremeden okudum. Şimdi aslında buraya kadar bir sorun olmaması gerekiyordu, kitabın gizemli oluşunu sevmeliydim ama sevmedim. Okurken zevk almadım. Ve sonunu tam olarak olmasa da kaba haliyle tahmin ettim. Bu da bu durumun üzerine tuz biber ekti. Krdüğümü hızlıca okudum. Kitaptan nefret etmedim ama çokta sevmedim. Ortaydı benim için.
Spoilerlı Yorum

Başlarda kıza uyuz oluyordum. İki mükemmel derecede yakışıklı kişiyi parmağında oynatıyordu. Ve bu durumu Lachlan'a baya sonra söylediği için de ona kızmıştım ama bir şeylerin yanlış olduğunun da farkındaydım. Bir süre sonra Max 'i aklında uydurduğunu tahmin ettim. Ama Max' in Lachlan çıkması şaşırtıcıydı. Ama burada da başka bir sorun patlak veriyor. Eğer Naomi, Lana'ya olanları öğrendikten sonra delirdiyse -ki bu şekilde anlatılıyor- bu olaylar öncesinde Max' i nasıl uydurdu bu kız? Buradan vardığım sonuç tüm bunların öncesinde akıl sağlığının çoktan bozulmaya başlamış olması. En sevdiğim karakter Lachlan olurken nefret ettiğim karakterse tabii ki Lana' nın ve Naomi'nin ailesi oldu. İki aile de birbirinden beterdi bence.

Puanlama : 3 / 5


RELATED POSTS

0 yorum