Harmony Clean Flat Responsive WordPress Blog Theme

14. KCBT : Yeni Dünya ( Bir Eve Romanı ) | Anna Carey [ Yorum ]

00:38 Kitap Sara'yı 0 Comments Category : , , , , , , ,


Kitap Hakkında

Kitabın Orjinal Adı : Eve
Yazarı : Anna Carey
Tür : Distopya / Genç Yetişkin / Aşk  
Seri Sıralaması : 1 / 3
Yayınevi : Pegasus 
Goodreads Puanı : 3. 71


HİÇBİR YER GÜVENLİ DEĞİLDİ...Meslek öğrenmek yoktu, şehir yoktu, geniş yataklı ve manzaralı daireler yoktu. Restoranlarda beyaz masa örtülerinin üzerinde parlak gümüş takımlarla yenen yemekler yoktu. Sadece o oda, lazımlıklardan gelen pis kokular ve çatlayana kadar gerilen deriler vardı.HER ŞEY KOCAMAN BİR YALANDAN İBARETKEN KİME GÜVENEBİLİRSİNİZ?
Ölümcül bir virüs yeryüzü nüfusunun çoğunu yok ettikten on altı yıl sonra, dünya oldukça tehlikeli bir yer haline gelmiştir. On sekiz yaşındaki Eve ise, okulunun güvenli duvarlarının ardına hiç çıkmamıştır. Okulda onunla birlikte iki yüz yetim kıza, Yeni Amerika’nın öğretmenleri ve sanatçıları olacakları vadedilmiştir. Ama mezuniyetten bir gece önce Eve okulunun esas amacını ve onu bekleyen korkunç kaderi öğrenir.Yuva olarak bildiği tek yeri terk ederek uzun, tehlikelerle dolu bir yolculuğa çıkar. Bu zorlu yolculukta güvende olacağı bir yer aramaktadır. Bu sırada vahşi bir hayat süren, asi isyancı Caleb’la yolları kesişir. Eve tüm hayatı boyunca erkeklerden ayrı tutulmuş ve onlardan korkmayı öğrenmiştir ancak Caleb zamanla onun güvenini ve kalbini kazanmaya başlar. Askerler peşlerine düştüğündeyse Eve’in gerçek aşkı ve hayatı arasında bir tercih yapması gerekecektir…

Yorum ( Spoilersız )


"Şüphe, romantizm ve fantastik ögeler, distopik bir kurguyla birleşerek okuyucuyu romana bağlıyor.” 
BooklistBu canavarların yaptığı 2. Distopya turu ve ikisini de sevmiş bulunuyorum. Eve, hemen biter dediğim bir kitaptı. Ne de 300 küsür sayfa hemen biter dedim, demez olaydım bir sürü meşguliyetim oldu. Misafir geldi, biz onlara gittik vs. Aman bitmez bu gel gitler zaten  neysem azıcık kitabı 4 günde ancak bitirdim. İşgence oldu resmen kitabı bitirme safhası bitince bir oh dedim Allah'tan bizimkiler benden önce bitiriverdilerde benim sona kalmam sorun olmadı.
Yeni Dünya, içinde bol bol aksiyon bulunduran heyecan içinde okuyabileceğiniz yer yer "olur mu ya yok artık!" diyeceğiniz bir kitap.

Spoilerlı Yorum


Bizimkilerle kitabı okuduktan sonra yaptığımız konuşmalardan anladığım kadarıyla Eve'nin Caleb'e bilmiyorum dediği yerde herkeste sabır tükenmiş, sinir tavan yapmış :D cidden ama ya niye bilmiyorum dersin ki feci kudurmuştum o sahnede. Kitabı genel olarak sevdim, sevmediğim bir kısım varsa o da yazarın caniliği. Yeni Dünya'yı okuyanlar bilir; Eve ve Caleb'in doğru düzgün bir araya gelemediler hiç bir zaman. Sürekli bir şeyler oldu sürekli bir sorun vardı insan diyor ama neden diye niye bir süre de olsa mutlu olmalarına izin vermiyorsun niye bu kadar canisin Anna? o.O
Eve'lerin arasına sonradan katılan üçüncü kızın ( şu an adını hatırlamıyorum ) ölümüne üzülmüştüm.
Bunun haricinde kitabı sevdim kralın Eve'i yakalayıp yakalatmayacağını acayip merak ediyorum sanırım kitabı okuyanların çoğunun bitirdikten sonraki ifadesi nerede sonraki kitap bakışıdır. 2. Kitabın çevirisinin teslim edildiğini kitabın çevirmeni, benim deyimimle Onur abladan öğrendik :D umarım pegasus kitabı çıkarmak için çok beklemez!

Puanlama : 5 / 5 


Pegasus Yayınları'na katkılarından ötürü teşekkür ederiz. 


a Rafflecopter giveaway

RELATED POSTS

0 yorum