Harmony Clean Flat Responsive WordPress Blog Theme

Kitap Yorumu : Son Kamelya | Sarah Jio

13:18 Kitap Sara'yı 0 Comments Category : , , , , ,


Kitap Hakkında

Kitabın Orjinal Adı : The Last Camellia
Türkçe Editasyonu : Son Kamelya
Yazarı : Sarah Jio
Yayınevi : Arkadya Yayınları
Goodreads Puanı : 3. 87
Seri Sıralaması : -
Liste Fiyatı : 17 TL 
Satın Almak İçin : KitapYurdu

Kitabın Konusu 

1940'lı yılların Amerikası'nda bir fırıncının kızı olan Flora Lewis, un kokulu hayatının bir gün çok farklı yöne sürükleneceğini bilmiyordur. Genç kız bir yandan yaşlı anne babasına yardım ederken, öte yandan botanik bahçesinde bitkilerin ve çiçeklerin gizemli dünyasıyla uğraşmaktadır. Ta ki kendini uluslararası çiçek hırsızlığı zincirinin tam ortasında bulana kadar… Yapacağı iş çok basittir; İngiltere kırsalındaki Livingston Köşkü'ne gidip Middlebury Pembesi olarak bilinen ender bir kamelya türünü bulup haber vermek. Köşke dört öksüz çocuğa dadı olarak sızan Flora, içinde imkânsız bir aşkın tohumlarını büyütürken, ne tür bir belaya bulaştığını acı bir şekilde öğrenecektir. Tam elli sene sonra bahçe tasarımıyla uğraşan Addison Sinclair, eşiyle birlikte Livingston Köşkü'ne gelir. Geçmişindeki hayaletten kurtulmaya çalışan Addison, aslında burada çok daha sancılı bir gizemin içine düşer. Bunu çözmeye çalıştıkça dillere destan kamelya bahçesinin kanla sulandığı gerçeğine de adım adım yaklaşacaktır…

Mart Menekşeleri ve hâlâ çoksatanlar listesinde yer alan Böğürtlen Kışı yazarı Sarah Jio'dan muhteşem bir kitap daha. Son Kamelya, kalbimizdeki geçmişin zehrini umut kırıntısına tutunan küçük bir tohumla yok edebileceğimizi gösteren bir başyapıt. 

"Günümüze kadar taşınan geçmişin gizemi ile olayları yatıştıran affetmenin gücü tek kelimeyle muazzam."
-Booklist-

Yorum


Merhabalar saraylı halkım! Yeni yorumumla buradayım! 🙆
Bir yenilik yapma ihtiyacı duyarak Sarah Jio okumak istiyordum. Adını sıkça çok satanlar listesinde duyduğum bir yazar olmakla birlikte dünyanın çoğu yerinden hayran kitlelerine sahip olan Sarah, artık okumam kalemiyle tanışmam gereken bir yazar olarak görmeye başlamıştım. İstanbul kitap fuarı öncesinde edindiğim kitabımın kapağını çok beğendiğimi söylemem gerek. Sarah'ın diğer kitaplarına göre çok hoş bir kapağı var. Daha önceden Arkadya Yayınları'ndan çıkan Cennetin Rengi kitabı için de dediğim gibi basım kalitesi iyi ve kapakları çok sevimli geldiği için ayracı koparmaya kıyamadım. Yine!

" Önce küçük bir tohum
düşer kalbin odasına, 
sonra aşkla yeşerir. Kulak verin, 
umudun sesini duyabiliyor musunuz? "

Yazarın kalemiyle ilk tanışmam olacağı için doğru bir kitap seçtiğimi düşündüm zira kitaplar seri halinde değil. Hepsi ayrı bir hikâyeye sahip. Ancak büyük bir heyecanla başladığım kitabıma aynı heyecanla devam edemedim. Çünkü sevemedim. Başlarda kendimi zorlasam da kitapta hoşuma giden, beni çeken bir şey olmadı. Sarah Jio fanı olan varsa aranızda üzgünüm ancak kitabı cidden beğenmedim, ısınamadım bir türlü. Yenilik arayışımı kenara bir köşeye bırakıyor, Sarah'ın kalemi bana göre değilmiş diyorum :)

Puanlama : 5 / 1

RELATED POSTS

0 yorum