Harmony Clean Flat Responsive WordPress Blog Theme

Tatlı Bela Jamie Mcguire (Yorum) || Ayaklı Bela Kitap Tanıtımı

04:25 Kitap Sara'yı 3 Comments Category : , , ,DÖVMELİ ADAMA VE ONUN ŞAPŞAL GÜVERCİNİNE SELAMLAR SEVİLİYORSUNUZ BEBEKLER !

                                             

ATEŞ VE BARUT YAN YANA GELİRSE NE OLUR? KİTABA BU KADAR UYABİLEN BİR BAŞLIK OLAMAZDI GERÇEKTEN.CUK OTURMUŞ DİYEBİLİRİM.KİTABI YENİ BİTİRMEMİN HEYECANIYLA HEMEN YORUMUMU YAZMAYA ÇALIŞIYORUM.AMA ANNEMİN PEK YARDIMCI OLDUĞUNU SÖYLEYEMEM MUHTEREM ŞAHIS  ŞU YORUMUN TÜM HEYECANININI ALIP GÖTÜRDÜ. YANI BAŞIMDA ODAMI SÜPÜRÜYOR VE BENİM İÇİMDEN GEÇEN TEK ŞEY HEY ŞİMDİ ZAMANI MIYDI??? :D

                                                          Jamie McGuire'in Yeni Kitabı Tatlı Bela
                                       

    İlknokta   ||   D&R   ||    Goodreads    ||   Vikitap

                                                             
Goodreads puanı : 4.24


Sayfa Sayısı : 424Yazar : Jamie McguireYayınevi : Yabancı YayınlarıKİTABIN ARKA KAPAĞI  Aşıksan başın belada!

Abby Abernathy karanlık geçmişiyle arasına mesafe koymuş olan, alkol kullanmayan, küfür bile etmeyen kendi halinde bir kız, fakat hayatını dövüşerek kazanan ve vücudu dövmelerle kaplı yakışıklı Travis Maddox onun hayatını değiştireceğe benziyor.
İyi kız ve kötü çocuk… Bu birliktelik bir aşkın mı habercisi yoksa bir felaketin mi?
Tatlı Bela sadece bir “bestseller” değil, uluslararası bir fenomen. Yayımlandığı günden beri tüm dünyada büyük yankı uyandıran bu kitabı okumayan kalmayacak.
                                               
  YORUMUM


Kitap beni çok ağlatma raddesine getirdi.Çok sinirlendim,Abby ve Travis'i çok pataklamak istedim.Ama onları çokta sevdim.Gelin sarılalım eşşek sıpaları sizi seviyorum ben dediğim zamanlar ve Abby ve sen orada kalın şimdi sizi boğazlayacağım dediğim zamanlar...

Olaylar o kadar çok o kadar doyurucuydu ki kitap bittiğinde keşke bitmeseydi.Amann Allah'ım ben şimdi ne yapacağım ? Durumuna düşmedim tadındaydı.Ve kesinlikle ben şimdi keşke 3-5 bölüm daha olsa okurdum Hey hasret kaldım! Hadi ama burada da bitirilmez denilecek türden değildi.Mare ve Shepley bu çifti ve fitch'i ve Parker'a bile sevgi sempati duydum.Harikasın Mcguire .

Ben yukarıda anlattığım tüm durumlara rağmen çok keyif alarak okuduğumu söylemeliyim.Kesinlikle Trav'e aşık oldum.Kesinlikle Abby'e çok kızdım. Ama kitap beni hayal kırıklığına uğratmadı Jamie kesinlikle mükemmel bir yazar ve  bu kitapla bizi buluşturduğu için okurken karakterlerimizin hepsine bir duygu besleyip en sonunda "Tamam tamam gel ben seni de seviyorum."Dedirttiği için Yabancı Yayınlarına kocaman sevgiler.

Umarım serinin devamında da bu şekilde kitaptan çok memnun kalmış olur ve sizlere çok güzel yorumlar yazarım.Şu yorumu yazarken suratımdaki şapşal sırıtmadan bile kurtulamadım.Hep Travis'in suçu bu :D Seni çok sevdim dövmeli adam.

Sevdiğim kısımlar bitti sıra geldi rahatsız olduğum yerlere ; Bu kadar iyi bir kitabın neden son okuma veya redaksiyon yapılmadan basıldığına dair en ufak bir fikrim yok.Yazım yanlışları ve diğer her şey çevirmene bırakılmıştı.Zavallım zaten çevirmiş ben ona acıdım okurken tamam belki yazım yanlışları var ama bu çevirmenin suçu değil.Ben okurken noktalama ve yazım yanlışlarından o kadar fazla rahatsız oldum ki bir ara isyan edecek moddaydım.Hadi ama neden böyle bir şey yapıldı ki :/ Kitabın bir eksisi değildi bu ama okuyucuyu rahatsız eden bir faktördü.Benim çok dikkatimi çekti ve bir ara yeter artık ben düzelteceğim dedim o kadar yani :(
Çok okuyan biriyim ve bizim gibi birine verilseydi düzeltinin kısa zamanda hallolacağına inanıyorum ben.Kitap basılmadan keşke bu ayrıntı göz ardı edilmeseymiş.Mükemmelliğine buradan laf getirmem yinede kesinlikle muhteşem bir kitap olduğunu yinelemeliyim.

Ve Tatlı Bela'nın 2. Kitabının artık ön satışta olduğunu hatırlatalım.Burada sipariş verebilirsiniz.
Kitap kapağı da gördüğünüz tasarım seçildi.Ve ben adında hem fikir olmayanlardanım çünkü isim ve kapak yayınevi tarafından oynamaya bırakılmıştı.Ve büyük çoğunluk olarak Yürüyen Bela olmasını istemiştik ama Ayaklı Bela olarak seçilmiş isim :( Ve kapak ben öteki kapağı daha çok sevmiştim.

Kitabımız bu sefer Travis'in gözünden anlatılıyor.Çok merak ediyorum doğrusu hazır ilk kitabı yeni bitirmişken mükemmel oldu bu haber :)
Ve ve ve kitabımızın çıkış tarihi 22 Ağustos beklemedeyiz !
Raflarda yer alacağı zamanı iple çekiyoruzzz.
                                         
      AYAKLI BELA KİTAP TANITIMI


Abby Abernathy; geçmişini unutmak için kalkıp uzak bir şehre okumaya gelen, temkinli, kendi hâlinde bir kız. Travis Maddox; hayatını dövüşerek kazanan ve aşka inanmadığı için tek gecelik ilişkilerle avunan bir erkek. Aşk ve bela birbirine hiç bu kadar yakışmadı...
Travis annesinden hayatla ilgili iki şey öğrendi: Aşkı bul. Ve onun için ölümüne mücadele et. 
Bu hikâyeyi biliyorum demeden önce bir kez daha düşünün. Her aşk hikâyesinde iki taraf vardır: Esas oğlan ve esas kız. Tatlı Bela'da esas kızı dinledik; peki ya, esas oğlan? 
Bir erkeğin aşkı için verdiği mücadeleyi kendi ağzından tüm içtenliğiyle dinlemeye hazır olun...
                                                      
Kitabın bu saydığım özelliği yani türkçe düzelti yapılmaması harici hiç bir sorunu yoktu.Ve bir rica daha bizden Yabancı Yayınlarına kitap kapakları çok ince Yabancı umarım bundan sonraki kitap kapakları daha kalın olur sevgilerle ,
Kitap Sarayı

Puanlama : 5 üzerinden 5 :)

Çok beğendim hemen okumalısınnnn !!!!


                       

                     

RELATED POSTS

3 yorum