Harmony Clean Flat Responsive WordPress Blog Theme

Kitap Yorumu : Ali'm | Işıl Parlakyıldız

02:54 Kitap Sara'yı 0 Comments Category : , , , , ,Kitap Hakkında

Kitabın Adı : Ali'm
Yazarı : Işıl Parlakyıldız
Seri Adı : Bir Türk Masalı
Yayınevi : Müptela
Tür : Günümüz Aşk


Kitabın Konusu"Biliyordum, onu gördüğümde yine bütün kalkanlarım bedenimi saracak ve âşık ruhumu saklayacaktım. Artık hiç değilse kendime dürüst olma vaktiydi. Aslı ruhuma işlemişti işlemesine de ben bunu istiyor muydum? Hoş aklıma, ruhuma girerken bana sorduğu yoktu ama korkuyordum. Hiçbir şeyden korkmadığım kadar korkuyordum."

Ali Aral, nam-ı diğer Ali'm.. Karanlık ve acımasız bir hayatı seçmek zorunda kalan, korkularını ve pişmanlıklarını kör bir cesaretin arkasına saklayan bir adam… Ali'm, yetimliğinin acısını; Duygu'ya can, Bekir'e kan, Sado'ya yıkılmayan duvar olarak unutmuştu. Hercai arzuların efendisiyken, bir gün hayatına gökten zembille inen Aslı'yla tanıştığında hayatındaki en büyük eksikliğin ne olduğunu anladı: Aşk... Fakat hayatındaki eksik şeyi yerine koymak sandığı kadar kolay olmayacaktı.

Ali'm, Aslı için yanmayı ve yakmayı öğrenebilecek miydi? Öksüz ruhuna, kana bulanmış geçmişine aşkı anlatabilecek miydi? Ondan kaçan kadını, onu kendinden bile çok seveceğine inandırabilecek miydi?

Hercai arzuların ebedi aşka dönüştüğü Bir Türk Masalı daha...
(Tanıtım Bülteninden)Yorum
Selam millet! Ne zamandır sizi ihmal ediyorum, biliyorum ve bunun için üzgünüm. Sanırım bir ay kadar olmuş yazmayalı :( Okul zamanı olunca böyle oluyor işte. Hep sonraya kalıyor yorum işi. Ama bugün bu durumu düzeltiyor ve eski formuma dönmeye hazırlanıyorum ^^

Evet Ali'm okundu ve bitti. Zaten yarısını wattpad hesabından okuduğum hikayeyi hatırlama amaçlı tekrar okudum. Ve sonrasında yeni bölümlere geçerek neler olmuş okumadığım kısımlarda onlara baktım. Açıkçası ben Ali'min daha güzel olacağını düşünmüştüm hep ama bu yazı sizin de tahmin ettiğiniz gibi böyle başladıysa demek ki kitapta umduğumu bulamamışım. Ali'mden nefret etmedim hayır ancak  okurken hayal kırıklığı yaşadım. Dediğim gibi Ali'm benim için hayal kırıklığı oldu, üç deveden en sevdiğim karakterin hikayesini Duygu'dan daha az beğendim. Tam Ali'm bittiği sıralar Köle satışa çıktı ve ben o hikayeyi wattpad' ten okumayıp kitap haline gelince okumak istediğim için netten hikayeyi okumamıştım. Ancak Ali'mden sonra ki hayal kırıklığı ile onu okuma isteğim de kaçtı maalesef. Bu yazıyı okuyan kişinin de anlayacağı üzere baya üzgün bir okurun hayal kırıklığıyla dolu yazısı bu. Niye mi? Çünkü ben ciddi ciddi çok seveceğimi düşünüyordum. Bilmiyorum belki de kitaptan çok şey beklediğim için böyle oldu ama durum bu ne yazık ki. Sevmedim.


Puanlama : 2 / 5
RELATED POSTS

0 yorum