Harmony Clean Flat Responsive WordPress Blog Theme

Kitap Yorumu : Aşkı Seçtim | Meral Kır

10:14 Kitap Sara'yı 0 Comments Category : , , , , ,Kitap Hakkında

Kitabın Adı : Aşkı Seçtim
Yazarı : Meral Kır
Seri Adı : Sancaktarlar Serisi #2
Tür : Günümüz Aşk / Polisiye
Yayınevi : Müptela

Kitabın KonusuOna, gururuna köle olmayacak kadar çok âşıktı. İstisnasız her gece, omuzlarında dans eden saçlarına dokunduğunu hayal etmişti. Ve her hayalinin sonunda o ipek sarısı, rüzgâra meydan okuyan saçların yokluğu ilmik olup boğazında düğümlenirken, geceler boyunca nefes almadan yaşamaya çalışmıştı. Şimdi ona bu kadar yakınken, uzak durmak hiç kolay olmuyordu.

Zengin ve ünlü Sancaktarların beş çocuğundan biri olan Asya, önceleri ailenin sosyetik kızıyken hayatı çok kısa sürede değişmişti. Deli gibi âşık olduğu ve çocuklarının babası olan Doruk, onu bırakıp eski sevgilisinin peşinden Amerika'ya gidince yıkılmamış, kendini çocuklarına adamıştı.

Bir gün Doruk, yanında eski sevgilisi Sabrina ile birlikte Türkiye'ye döndüğünde Asya'nın dengesi alt üst olur.

Asya, hayatına yeniden giren Doruk'un varlığına alışamamışken kendisinin ve etrafındaki herkesin hayatını tehlikeye sokan olaylarla mücadele etmesi gerekir. Kendini garip bir oyunun içinde bulan Asya, çocuklarını tehlikelerden korumaya çalışırken; Doruk da ailesine zarar vermek isteyenlerin kim olduğu ortaya çıkarmak için ?amansız bir savaş vermek zorunda kalır.

Doruk ve Asya, bütün bu olan biten arasında aşkı yeniden bulabilecek mi? Daha da önemlisi aşk her şeyi affedecek mi?
(Tanıtım Bülteninden)

Yorum
Sıra geldi Müptela yayınlarından severek okuduğum ve okumaya devam edeceğim favori yazarımın kitabına :) Şu aralar bana iyi gelen kitaplardan biriydi aşkı seçtim. Öyleyse başlayayım ben kitabı okurken ki anılarıma :) Biz tam misafirliğe gideceğimiz zaman kitabın son kısımlarındayım ben. Ve o anki düşüncem;( kitabı okumaya devam ediyorum o sıra ) gelene kadar beklerim canım ne olacak? Sonuç kitabı kendiyle misafirliğe götürdü :D Zaten sanırım sonraki gündü kitabı bitirdim.Ve tabii ki o andan beri aklıma geldikçe yolum aşka düştü'nün acaba ne zaman çıkacağını düşünüyorum :D

Daha önceki yazılarımda söz ettim mi bilmiyorum, ben polisiye kesinlikle okuyamıyorum. O tür romanlar bana çekici gelmiyor, Sıkılıyorum. Ancak Aşkı Seçtim'de çok hayret verici bir şekilde böyle olmadı. Ben bir Sherlock kesilmişim görmeniz lazım :P
 Bu türü sevmeyen biri olarak kitapta polisiye, gizem konuları işlendiği sıralar sıkılmadığım için çok mutluyum. Sanırım bunun birazda romanın aşkla harmanlanmış olması ile ilgisi var. Uzun lafın kısası ben bu yorumu paylaşır paylaşmaz sıradaki romanı beklemeye devam edeceğim şekilde sevdiğim bir roman oldu. Müpteladan şu sıralar sadece Meral Kır okuma kararı aldığımı söylemiş miydim? Evet şu sıralar cidden öyle. Benim için oradaki en iyi yazar şu an kendisi.
Ahmet ve Sena'nın hikayesi için sabırsızlanıyorum :)

Puanlama : 5 / 5

RELATED POSTS

0 yorum