Harmony Clean Flat Responsive WordPress Blog Theme

20. KCBT : Eksik Parça | Michelle Hodkin ( Kitap Yorumu )

10:24 Kitap Sara'yı 0 Comments Category : , , , , , , ,
Kitap Hakkında

Kitabın Orijinal Adı : The Unbecoming of Mara Dyer
Seri Adı : Mara Dyer
Seri Sıralaması : 1 / 3
Yazarı : Michelle Hodkin
Yayınevi :Pegasus
Goodreads Puanı : 4. 13


Kitabın KonusuBir gün uyandığında son birkaç gününü hatırlayamadığını düşün... Mucizevi bir şekilde kurtulduğun kazada tüm arkadaşlarını kaybettiğini, Ailenin yeni bir sayfa açmak için taşınmak zorunda kaldığını, Kendi geçmişinle ilgili senden daha fazlasını bilen bir çocukla tanıştığını, Tüm yaşadıklarından sonra yeniden âşık olabildiğini, Gerçek olması imkânsız halüsinasyonlar gördüğünü, Aklını kaçırdığından endişelenmeye başladığını düşün. Ne yapardın? Mara Dyer işte bu sorunun cevabını öğrenmek üzere… 


Övgüler

"Mara Dyer'ın unutulmaz bir rüyayı andıran, gizemli ve romantik hikâyesi sizi esir alacak." 
-Cassandra Clare, New York Times çoksatanı Mortal Instruments serisinin yazarı-

"Eksik Parça kara mizah, merak uyandıran gerilim ve samimiyet arasında nadir bulunan bir denge kurmayı başarmış. Bir an kahkaha atarken hemen arkasından korkup tüm ışıkları açarak battaniyenin altına girmek istedim. Michelle Hodkin, tüyler ürperten betimlemeleri ve iç ısıtan romantik sahneleriyle yetenek ve kalitesini gözler önüne sermiş. Daha önce böyle bir roman okumamıştım."
 -Veronica Roth, New York Times çoksatanı Divergent serisinin yazarı-

"Eksik Parça, zekice yazılmış, büyüleyici bir gerilim romanı. Gizemli erkekleri, tehlikeli kadınları ve çok karmaşık aşk hikâyelerini sevenler için mükemmel bir eser."
-Kirsten Miller, New York Times çoksatan yazarı-

"Vay canına. Michelle Hodkin'in ilk kitabı sizi son sayfasına kadar merakta bırakacak." 
-Beth Revis, New York Times çoksatan yazarı-

"Şiirsel ve tatlı olduğu kadar ürkütücü ve karmaşık hikâyesiyle Eksik Parça'yı elimden bırakamadım. Bu kitabı okurken bütün ışıkları açın." 
-Rachel Hawkins, New York Times çoksatan yazarı-


Yorum

Merhaba arkadaşlar! Öncelikle bu kitabın turunu yaptığımız için heyecanlı olduğumuzu belirtmek istiyorum. Merak ettiğimiz, beklediğimiz bir kitap için çalışmak çok güzel. Ben her ne kadar kitabı neredeyse tüm arkadaşlarım bitirdikten ve sınavlarımdan sonra okumak zorunda kalmış olsam da onlarla aynı sevinci paylaştım. Ve benim için çok zordu sınavlarımın bitmesini beklemek. Bir yandan kütüphanenin rafından eksik parçayla bakışıyoruz bir yandan o sıkıcı ders notları... Çok kötüydü, ve çok şükür ki bitti :) Son vize günümde iki sınavım vardı bir saat aralıkla ikinci sınavımdan sonra hayat maximumda yapıp okumaya başlarım diye eksik parçayı çantama atmıştım. O gün tüm sınav stresimden sonra başım ağrıdığı için 40-50 sayfa kadar okuyabildim. Sonraki iki gün içinde ise eksik parça bitti. Gayet sürükleyeciydi, okurken keyif aldım. Sevdim.Spoilerlı Yorum

Tur arkadaşlarım kitapta anlamadıkları yerler olduğunu çok şeyin muğlakta kaldığını çıtlakmışlardı ama ben nedense o durumu yaşamadım :D sadece kitabın başında benim adım Mara Dyer değil deyip onun gizemini açıklamayışı beni merakta bıraktı. Sonra kitabı okumadan önce bir videoya denk geldim yabancı vloggerlardan Sasha' yı bilenleriniz vardır. Amerikalı vlogger bir kız. Ben onun kitap videolarını seviyorum. Ve tam bizim eksik parça turu zamanı "devam etmeyeceğim seriler" diye bir video paylaştı, ve tahmin edersiniz ki içinde Mara Dyer serisi de vardı. Sasha üçüncü kitabın güzel olmadığını duyduğu için ( büyük ihtimalle spoiler yemiş ) seriye devam etmeyeceğini söyleyince benim halimi düşünün -.-  Neden yaptın ki şimdi bunu bana? o.OKitap gerilim, polisiye barındırıyordu. Mara kitabın çoğu yerinde delirdiğini düşündü. Hatta ben de artık bir ara kesin delirdi diye düşünürken aslında Mara' nın öldürme, Noah' ın ise iyileştirme yeteneğine sahip olduğunu öğrendik. Keşke yazar bize bu kadar karın ağrısı çektirmeseymişte baştan anlasaymışız. Biz kızı deli mi sanmadık? Şizofren mi sanmadık? Açıkçası üç harflilerin veya hayaletlerin musallat olduğunu bile düşündüm şu ruh çağırma tahtasıyla olan sahneden sonra. Çünkü bir ara evdeki kapıları olması gereken yerin karşısında veya resimdeki insanların onu izlediğini, hayaletleri gördüğünü vs. bu tip şeyler okuyunca bizimde Mara hakkında sanmadığımız şey kalmadı. Michelle bize iyi işkence etti hani -.-Sonra ben kitabı daha fazla sevebileceğime inanıyorum eğer içinde  polisiye olayları gibi cinayet vs. olmasaydı. Ben bu tip hikayelerden pek hoşlanmıyorum. O kısımlar beni sıktı. Ben Mara ve Noah'ın diyaloglarını çok sevdim ama son bölümlerde Mara'nın Noah'tan ayrılmaya çalışma kısmı olmasaydı iyiydi zaten en sevmediğim kısım oralardı. Kitabın en sevdiğim yeriyse tüm kitaplardaki kızlara göre Mara' nın alışılmışın dışında bir karakter olmasıydı. Noah iki güzel kelime etti diye hemen çocuğa kanmadı bu yüzden ayakta alkışlanmayı hakkediyor. En nefret ettiğim karakter tabii ki Jude oldu. Ona nasıl ceza, bela okusam bilemedim, psikopatın teki çıktı. Ama bunu önceden tahmin ettiğim için şaşırmadım. Umarım serinin ikinci kitabındaki olayları tahmin edemez bol bol şaşırırım.

Alıntılar
Puanlama : 3.5 / 5
Pegasus Yayınları' na Katkılarından Ötürü Teşekkür Ederiz.


a Rafflecopter giveaway

RELATED POSTS

0 yorum