Harmony Clean Flat Responsive WordPress Blog Theme

Yorum : Cennet | Jamie McGuire

08:56 Kitap Sara'yı 0 Comments Category : , , , , , , , , , , , ,

Her Aşk Hikâyesi Bir Başlangıçla Biter!


Kitap Hakkında 

Kitabın Orjinal Adı : Eden 
Türkçe Editasyonu : Cennet
Yazarı : Jamie McGuire
Türü : Fantastik / Aşk
Yayınevi : Yabancı Yayınları
Goodreads Puanı : 4.19

Kitabın Arka Kapak Yazısı


Işığın olduğu yerde, karanlık da vardır.

Aşk, her şeye rağmen kazanacak mı?

Kelimelerle tarif edilemeyecek kadar korkunç şeyler yaşamış, bilinmeyenleri öğrenmişti. Şimdiyse kazanamayacağını bildiği bir savaşın içindeydi.

Nina Grey, hayatının aşkı Jared Ryel'la evlenmiş, onun çocuğunu taşıyordu. Ve ne pahasına olursa olsun, hayatta kalabilmek için bu çocuğu doğurması ve Jared'la birlikte karşılarına aldıkları Cehennem'le savaşması gerekiyordu. Acaba Nina ve Jared, Cehennem'dekileri mağlup ederek bu savaştan sağ çıkabilecekler mi?

Cennet, Tatlı Bela'nın yazarı Jamie McGuire'ın diğer bestseller serisi olan Providence Üçlemesi'nin son perdesi!
(Tanıtım Bülteninden)

Yorum
( Spoilersız )

Selam herkese! Daha kısa sürede bitirilen bir seriden başka daha güzel ne olabilir değil mi? Ya da kısa sürede yorum yapan bloggerdan daha iyi ne olabilir? Ay evet kendimi fazla övdüm :D 
Aslında Araf serisinin son kitabı olan Cennet'i bir hafta kadar önce bitirdim ancak yorumlayamadım bir türlü telefonumdan post yazabildiğim uygulamaya geçenlerde oturup şu sıra okuduğum yorumlamam gereken kitapları yazayım demiştim hımm bir dakika bakayım kaç yorum gerek? Şu an 3 ama şimdi devam ettiğim kitabım ile beraber 4 oldu bu sayı. Ve benim okulumun kapanmasına da çok çok az süre kaldı son sınavlarda var! Acaba daha fazla kaç parçaya bölünebilirim? :(


Neyse arkadaşlar siz boşverin şimdi bunları ben de aklıma getirip daha fazla baskı kurmayayım üzerimde :P
Evet asıl sorumuz kitabı nasıl buldum? Sevmediysem neden sevmedim?
Kitabı daha doğrusu bu kitabı bitirdikten sonra seriyi demeliyim sanırım genel bir bakış açısıyla değerlendirdiğimde Jared,Nina,Claire,Bex hatta Ryan'ın bile bir serüveni oldu ve eğer seri hoşuma gitmese devam etmezdim diye düşünüyorum önce bunu söyleyip sizi rahatlatayım.

Sonrasında da karakterleri sevdiğimi ancak buna Nina'yı pek katmadığımı belirteyim bu kitapla birlikte onun benim tabirimle "mıy mıy" yani her şeyden şikayetçi prenses olması hatta bazen bencil olması onu itici bulamama yol açtı. Çünkü gerçekten yazar ara sıra da olsa bu karakterden bizi biraz usandırmak istedi? Böyle düşündüm çünkü Jamie' de bizim gibi Jared hayranı ve onu çok mükemmel biri yerine onu  sürekli hakketmeyen biri olduğunu tekrarlayan bir karakter ona da daha cazip gelmiş olmalı sonuçta Jared'ı kim sevmez değil mi? Her şey onun için ayarlanmış olmalı.

Diğer yandan sürekli başını derde sokan karakterlerimiz ve maceralarına kaldığım yerden devam ettim.
Acaba ne olacak diye diye seriyi bitirdim :D Ama bu kadar okudun ee bitti seri değdi mi derseniz?


Evet değdi yine yeni be yeniden biten bir Jamie McGuire serisinin ardından yas tuttum acım büyük :P
Allah'tan Yabancı Yayınlarının Facebook sayfasında okuduğum kadarıyla üzüntümüz fazla uzun sürmeyecek çünkü yakın zamanda Red Hill ve A Beatiful Wedding okuyucularıyla buluşacak.
Bu habere nasıl sevindim belli değil.

Bir Jamie serisinin daha ardından ( Bunu Ayaklı Belayı hala okumamış seri bitmesin diye okumayı sürekli erteleyen şahıs söylüyor öhöm o benim ) daha esenlikler dileriz :P

Puanım : 5 / 4


RELATED POSTS

0 yorum