Harmony Clean Flat Responsive WordPress Blog Theme

Yorum : Aşkın Gölgesi | Gülşah Elikbank

14:14 Kitap Sara'yı 0 Comments Category : , , ,


Geçmişin peşini bırakmadığı bir kadın ve zamana direnen bir aşk…


Kitap Hakkında

Kitabın Adı : Aşkın Gölgesi
Yazarı : Gülşah Elikbank
Yayınevi : Yabancı Yayınları
Türü : Aşk, Dram
Sayfa sayısı : 344

Kitap TanıtımıEdebiyat profesörü ve yazar olan Esma, kocası öldükten sonra kızı Ece ile birlikte Berlin’de yaşamaya başlar. Sürekli annesiyle sorunlar yaşayan on yedi yaşındaki kızı Ece, bir gün bodrumda bir kitap bulur ve o kitapla birlikte annesini hiç tanımadığını fark eder.


Bu kitabı bulmasının ardından Ece ve annesi Esma’nın hayatı hiç beklemedikleri şekilde değişecektir.

Gülşah Elikbank’ın kaleme aldığı ve dokuz ülkede yayımlanan romanı Aşkın Gölgesi, aile, arkadaşlık ve aşk üzerine yazılmış, insanın içini ısıtan sıcacık ve etkileyici bir roman.

Kitap Yorumu
(Spoilersız )Kitabı ilkten okumayı düşünmeyen ben kapağını görünce vuruldum ve konusu da bir anda cazip gelmeye başladı :P

Herkeste vardır ya hani Türk yazarlar iyi yazamaz acaba okuyamaz mıyız derler genelde var olan bir şeydir bu, ben de çoğu zaman bin kere değerlendirip öyle okurum maalesef çünkü çoğumuzun sütten ağzı yanmıştır zamanında durum böyleyken bende kendimi kitabı illa seveceğim diye şartlamadım akışına bıraktım ve sevdim mi bu kitabı?


Genel olarak dolu dolu bir hikayesi vardı bu kesinlikle hoşuma gitti ama tabii ki hoşuma gitmeyen şeyler de oldu neler mi?

Dikkat bundan sonrası spoiler içerir!

Ahmet karakteri sevmediğim ilk ve tek şeydi heralde kitabın başından beri eğer bir karakterin ha birşey yaptı ha yapacak diye ona felaket tellalı gözüyle bakıyorsanız ona kafayı takmışsızdır ve aynen öyle oldu eğer seçilecek biri varsa Ahmet mi Berk mi? 

Soruya kitap boyu Berk yanıtı verdim ve gel gör ki kahramanımız beni dinlemedi -.- işte en sevmediğim kısım Berk'in suçu ne?


 Ona sanki bu olanlar gerçekmişte sanki tüm bunlar gerçekten yaşanmışçasına o kaybedenmiş gibi üzüldüm içlendim. Buradan yazarlara sesleniyorum lütfen artık karakterlere bir kişi seçmek zorunda bırakmayın eğer öyle olacaksada benim dediğim olsun ne olacak değil mi beni dinleseniz :P

Bunun haricinde kitabı sevdim.
Berk canım üzülme o seni sevmese de biz seni seviyoruz :)

Puanım : 5 / 3.5RELATED POSTS

0 yorum