Harmony Clean Flat Responsive WordPress Blog Theme

Yorum : Sana Aşık Değilim | Vefa Enver

03:02 Kitap Sara'yı 0 Comments Category : , , , , , ,


Kitap Tanıtımı

Aşk ile nefret arasındaki çizgi hiç bu kadar ince olmamıştı…


Kenan geçmişteki bir hesaplaşmayı sonlandırmak için her nefesinde intikam hırsıyla bilenmiş bir erkektir. Sonunda amacına ulaştığında yıktığı başka hayatlar da olacaktır. Lal küçük dünyasında büyük hayalleri olan masum bir kız çocuğudur. Babasının ani ölümü ile her şeyini kaybeder ve ülkesini terk etmek zorunda kalır. Ama bir gün geri dönüp babasının katilinden intikam alacağına dair yemin eder.


Yıllar sonra Kenan, büyüleyici güzellikte genç bir kadın olarak karşısına çıkan Lal'e gördüğü an vurulur. Ancak onun kim olduğuna dair en ufak bir fikri bile yoktur. 


Kalpleri kin ve öfke ile dolu bu ikilinin planlarına dâhil etmedikleri, hayatlarında olmasına ihtimal vermedikleri tek bir şey vardır. Aşk.


Geçmişin karanlık gölgeleri ile yüzleşirken, hangisinin daha güçlü olduğuna karar vermek zorunda kalırlar. Aşk mı, nefret mi? 

(Tanıtım Bülteninden)

□ ■ □

Yorumum 


Merhabalar herkese,
Yeni kitap yorumumla işte geldim buradayım!

Sana aşık değilim kitaplığıma yerleştirdiğim günden beri gözümün üzerinde olduğu sevgili kitabım benim
okulumun kapanmasına yirmi gün gibi kısa bir süre ve önümde olan sınavlar, sunumlar, quizler gibi engellere rağmen okuyorum ve hala bir madalya hakketmiyor muyum? :P Şşştt bu arada bunlar aramızda sır annem bu kadar yoğun olduğum bir zamanda okuduğumu duymasın! :)

Sonuç olarak sunumlardan birisi hazır birinin hazırlığı yarım ve çalışmam gerek sınavlar var ve ben baya gamsız davranıyorum evet! Bu yıl öğrencilere birileri çalışmasınlar diye beddua etti bence artık buna inanıyorum -.-

Öhöm öhöm kitaba geri dönersem dün çektiğim baş ağrısı bana yetmediği zaman sadist ruhum gözlerime ulaşan ağrıya dayanamadığım sıra kitap okumam için beni dürttü ve şöyle bir seksen sayfa okuyup hala yüzsüzce okurken bizimkiler gelip yarın okula gitmek zorunda olduğumu hatırlayıp beni kitabımdan ayırdılar! Halbuki ben en az yüze gelmeden uyumak istemiyordum :( 
( o günkü okuma hedefi sayfa seksene  gelmeden önce elliydi ) 


Bugün uyanınca yarı zombi misali okula gitmiş yağmuru bahane ederek son iki dersi kırıp kitabımı bitirdim itirafımdır. 

Spoilerlı Yorum

(Bu bölüm kenan'na itafen rezerve edilmiştir.)

Kenan'nın yüzündeki yara izinin nasıl oluştuğunun hikâyesini öğrenemedim içimde kaldı huh! :D

Kenan'na bol bol kızdım kızı o kadar gün süründürür mü insan hı? Erkekler hiç kızlar gibi düşünmüyorlar canım :P

Sonracığıma kitabın başından beri aklıma takılan en önemli konu da şuydu : aralarında neredeyse on dokuz yaş fark var. Yanlış hesaplamadıysam Lal yirmi üç Kenan da kırk iki yaşında bu yaş farkı keşke daha az olsaymış dedim çünkü bu kadar yaş farkı bana çok geldi. Kitap ilgili tek keşkem bu.

Kitabın geri kalanında Erdal'dan nefret ettim Recep'e bu nasıl insan Ene resmen robot dedim 
Menekşe'ye üzüldüm.


Spoiler Bitti 

□ ■ □

Saat dokuz buçuk suları bitidiğim kitapcağızımın olay örgüsünün bu kadar mantıklı olmasını beklemiyordum vefa enver'i bu bakımdan tebrik etmemek elde değil. 

isminden de anlaşıldığı üzere kitabın konusu nefretin aşka dönüşümü ve bu türde yazılan başarılı bir roman olduğunu kitabınızı bitirdiğinizde yazarın size verdiği nedenlerin mantıklı olduğunu göreceksiniz. 

Lal ve Kenan'nın
Rusya ve Türkiye arasında geçen hikâyesini merak ediyor musunuz? 

Ben öneririm :)RELATED POSTS

0 yorum